Jak przygotować dziecko do pierwszej wizyty u stomatologa.

Temat szeroki jak rzeka, temat który bardzo często jest poruszany w Naszych gabinetach stomatologicznych przez rodziców, jak i przez Nasz personel.

Często mówi się o tym, że im wcześniej zapozna się dziecko z nowym miejscem (w tym przypadku jest to gabinet stomatologiczny), tym lepiej. Patrząc z perspektywy czasu i przepracowanych lat z najmłodszymi pacjentami jesteśmy przekonani i chcemy Państwu powiedzieć, że tak właśnie jest.

Nie mówimy tu od razu o leczeniu „milusińskich”, ale o zapoznaniu się z nowym miejscem, o „zaprzyjaźnieniu” się z dentystą, z gabinetem stomatologicznym i szeregiem innych „ciekawych” rzeczy, których nie brakuje w Naszych pomieszczeniach.

Pamiętajcie o kilku ważnych, przede wszystkim sprawdzonych metodach:

  1. Rozmawiajcie w domu z dzieckiem o dentyście. Mówcie o konieczności odwiedzania gabinetów stomatologicznych. Tutaj sprawdzają się wszelkiego rodzaju bajki o wizytach u stomatologa (np. Miś Remiś u dentysty, Zuzia idzie do dentysty).

  2. Uświadamiajcie dziecku (najlepiej poprzez zabawę), jak ważne są wizyty u stomatologa. Tutaj rodzice muszą wykazać się inwencją twórczą, no ale przecież podczas zabaw z dziećmi można wytłumaczyć bardzo dużo rzeczy, a przede wszystkim nakierować na odpowiednie postępowanie w przyszłości.

  3. Przed wizytą u dentysty opowiedzcie dziecku jak wygląda gabinet, kto w nim pracuje, jakie tam spotka „nowe zabawki” (chodzi o szereg rzeczy występujących w gabinecie).

  4. Można również powiększyć ilość zabawek dziecka o tzw. zestaw małego dentysty. Tą metodę wybrało kilkudziesięciu Naszych pacjentów, uważając ją za jedną z najskuteczniejszych.

Wiemy i zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważna jest Nasza rola, gdy już Wasza pociecha trafi do gabinetu stomatologicznego.

Zapewniamy Was, że Nasz personel robi wszystko, żeby najmłodsi pacjenci czuli się jak u siebie w domu. Lata doświadczeń i nauki pozwalają Nam stwierdzić, że najmłodsi pacjenci wychodzą od Nas z uśmiechem na twarzy i z takim samym uśmiechem w razie potrzeby wracają.

Personel Centrum Stomatologicznego Eskulap.

Znajdź nas na Facebook
Facebook
Jesteśmy na Google+
Google+