Nadwrażliwość zębów.

Dostaliśmy od Was ostatnio sporo pytań dotyczących nadwrażliwości zębów.
Postaramy się wytłumaczyć i przybliżyć ten właśnie problem, który co raz częściej spotykany jest wśród pacjentów.
Co to takiego ta nadwrażliwość ?
Jest to ból, który "uaktywnia się" na skutek podrażnienia nerwu w zębie. Najczęściej dzieje się to, gdy spożywamy zimne, bądź gorące
posiłki, albo pijemy zimne, czy też gorące napoje. Podobna reakcja jest podczas spożywania słodkich, bądź kwaśnych dań i napojów.
Przyczyną nadwrażliwości jest odsłonięcie zębiny. Powodem może być nieprawidłowe szczotkowanie, lub spożywanie nadmiernej ilości kwaśnych
pokarmów i napojów.
Pytacie często - Pani doktor, to jak szczotkować zęby, jakich szczoteczek używać ?
Odpowiedź jest banalnie prosta - szczotkujcie zęby z wyczuciem, delikatnie, dokładnie, a szczoteczkę wybierzcie najlepiej z miękkim włosiem.
Zapewniamy Was, że podczas wizyty w gabinecie doradzimy jakiej pasty użyć, jak szczotkować i jaką wybrać szczoteczkę.
Problem nadwrażliwości dotyczy praktycznie co trzeciego pacjenta, także jest to dość "popularny problem", z którym radzimy sobie wspólnie z
pacjentami na co dzień.
No i na koniec chyba najważniejsze - czy nadwrażliwość wiąże się z koniecznością wizyty u lekarza stomatologa ?
Z całą odpowiedzialnością powiemy, że najczęściej tak właśnie jest.
Przyczyny mogą być różne, a odpowiedź na to pytanie (co jest przyczyną?) możemy Wam udzielić właśnie podczas wizyty w Naszych gabinetach.
Sami nie jesteście w stanie stwierdzić, czy problem nie jest przypadkiem bardziej złożony niż się wydaje.
Zapraszamy do kontaktu.
Zespół Centrum Stomatologicznego Eskulap.

Pasta do zębów - dylemat przy wyborze.

Pytacie Nas często jakiej pasty używać, która jest najlepsza itd.
W chwili obecnej na rynku mamy do wyboru dziesiątki past różnych firm. Wystarczy, że wejdziemy do pierwszego lepszego sklepu, drogerii i ... właśnie - co tu wybrać ?
Nie będziemy zachwalać jakiejkolwiek marki, ale powiemy Wam na co zwrócić uwagę.
Podstawą jest fluor. Jak pewnie wiecie pierwiastek ten "odpowiada" za zwalczanie próchnicy, zatem bez niego pasta do zębów nie ma "prawa bytu" w Naszej łazience.
No chyba, że mamy dzieci. Wówczas nie jest wskazane, żeby Nasze pociechy połykały fluor (bo zazwyczaj początki mycia zebów polegają na połykaniu pasty smakowej). Dlatego też na rynku mamy również specjalne pasty dla dzieci, niezawierające fluoru, bądź z jego minimalną dawką. Aby pasta ne była zbyt "gryząca" dla dziecka, producenci wymyślili różnego rodzaju smaki, które to dzieci z przyjemnością używają podczas szczotkowania.
Tutaj apelujemy, żeby pod żadnym pozorem nie dawać dziecku myć ząbków pastą, jaką używają dorośli.
Pasty wybielające - czy kupując pastę wybielającą zęby efekt będzie widoczny, jak po wybielaniu w gabinecie ? - to pytanie również dość często zadajecie podczas wizyt w Naszych gabinetach.
Pasta w sposób mechaniczny, bądź chemiczny usuwa płytkę nazębną jak i osad. Zaznaczymy, że żadna pasta nie ma właściwości wybielających podstawową tkankę zęba (zębinę).
Chyba większość z Nas próbowała pasty wybielającej. Samemu sobie należy zadać pytanie i na nie odpowiedzieć, czy efekt jest zadawalający, czy też nie.
Pasty na parodontozę - niestety ponad połowa Polaków w wieku dojrzałym cierpi na tą przypadłość. W takim przypadku trzeba bardzo, ale to bardzo zadbać o higienę jamy ustnej. Kilka firm na rynku ma do zaproponowania pasty ze składnikami, których zadaniem jest zapobieganie i łagodzenie objawów zapalenia dziąseł.
Pasty do zębów wrażliwych - jeśli piłeś ciepłą herbatę, bądź zimne napoje, jadłeś gorący posiłek, bądź zimne lody i zabolał Cię ząb - najprawdopodobniej to oznaka nadwrażliwości.
Przyczyną jest cieńka warstwa szkliwa, która nie chroni wystarczająco przed nagłymi zmianami temperatury. Na rynku dostaniecie bez problemu pastę również i na tą przypadłość.
To tylko kilka przykładów - tematów, które najczęściej są poruszane przez Was w Centrum Stomatologicznym Eskulap.
Jednak podkreślimy, że zawsze możecie skonsultować z Nami problem z którym się "borykacie". Doradzimy wówczas jaka pasta będzie dla Ciebie odpowiednia.
Na koniec dodamy, że oprócz pasty ważną rolę w higienie jamy ustnej odgrywa nić dentystyczna. Używajcie jej równie często, jak i pasty.
Zapraszamy do Nas.
Zespół Centrum Stomatologicznego Eskulap.

Więcej artykułów…

Strona 1 z 3

Znajdź nas na Facebook
Facebook
Jesteśmy na Google+
Google+